Medici PRO Očkování

Archiv rubriky: Nemoci

Tuberkulóza, takřka neléčitelné onemocnění. I dnes se s tuberkulózou nemůžeme setkat a může postihnout úplně kohokoliv. Jak je to s očkováním proti tuberkulóze?

Zapomínáme na rutinní očkování během pandemie? Přestože se často skloňuje COVID-19, neměli by jsme zapomínat ani na ostatní nemoci.

Chřipka je virové onemocnění, kterým v ČR ročně onemocní asi 10 % lidí. Její průběh může být mírný, ale i závažný, někdy může končit smrtí.

Infekční onemocnění, která stojí za většinou infekčních průjmů u dětí. Dle WHO na rotavirové infekce zemře každý rok okolo 215 000 dětí.

Hepatitida B, neboli žloutenka typu B, je virová nemoc, proti které nás chrání očkování. Může způsobit cirhózu či zhoubný nádor jater.

Meningokokové nákazy přenášejí mikroby, ktoré se rozdělují na několik typů a všechny nás mohou významně ohrozit na životě.

Příušnice jsou onemocnění způsobené virem, který patří do skupiny Paramyxoviridae, a může se jimi nakazit pouze člověk.

Imunitní systém je mechanismus, který zajišťuje ochranu těla před škodlivinami, a to jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního.

Chřipka nebo nachlazení? V článku se dozvíte, jaký je mezi těmito nemocemi rozdíl a taky proč je důležité se proti chřipce naočkovat.

Bakterie Haemophilus influenzae typ b je původcem řady onemocnění. Některá z nich mohou vést i ke smrti. Očkováním se jim dá předejít

10/17