Medici PRO Očkování

Archiv rubriky: Nemoci

Břišní tyfus je onemocnění, které kromě průjmů a bolesti břicha způsobuje také silné bolesti hlavy a horečky.

Klíšťová encefalitida je infekce nervového systému vyvolaná komplexem virů klíšťové encefalitidy, kterou se ročně v České republice nakazí asi 500 – 1000 lidí.

Tuberkulóza, takřka neléčitelné onemocnění. I dnes se s tuberkulózou nemůžeme setkat a může postihnout úplně kohokoliv. Jak je to s očkováním proti tuberkulóze?

Infekční onemocnění, která stojí za většinou infekčních průjmů u dětí. Dle WHO na rotavirové infekce zemře každý rok okolo 215 000 dětí.

Hepatitida B, neboli žloutenka typu B, je virová nemoc, proti které nás chrání očkování. Může způsobit cirhózu či zhoubný nádor jater.

Meningokokové nákazy přenášejí mikroby, ktoré se rozdělují na několik typů a všechny nás mohou významně ohrozit na životě.

Příušnice jsou onemocnění způsobené virem, který patří do skupiny Paramyxoviridae, a může se jimi nakazit pouze člověk.

Chřipka nebo nachlazení? V článku se dozvíte, jaký je mezi těmito nemocemi rozdíl a taky proč je důležité se proti chřipce naočkovat.

Bakterie Haemophilus influenzae typ b je původcem řady onemocnění. Některá z nich mohou vést i ke smrti. Očkováním se jim dá předejít

Zarděnky jsou infekční onemocnění, které má většinou lehký průběh. Není jej však radno podceňovat, rizikem jsou především pro těhotné ženy.

10/16