Warning: Use of undefined constant SKAUTISINTEGRATION_URL - assumed 'SKAUTISINTEGRATION_URL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/b/7/b7b6d8cb-51b6-42b2-9cd8-971ac1b63ba6/mediciproockovani.cz/web/wp-content/plugins/skaut-fio-bank-transactions/src/Frontend/Shortcode.php on line 110
O nemocích - Medici PRO Očkování - MPO

Medici PRO Očkování

O nemocích

Zapomínáme na rutinní očkování během pandemie? Přestože se často skloňuje COVID-19, neměli by jsme zapomínat ani na ostatní nemoci.

Lékař nabírá vakcínu proti chřipce do injekční stříkačky.

Chřipka je virové onemocnění, kterým v ČR ročně onemocní asi 10 % lidí. Její průběh může být mírný, ale i závažný, někdy může končit smrtí.

Malý chlapec sedí při okně.

Rotavirové infekce

Infekční onemocnění, která stojí za většinou infekčních průjmů u dětí. Dle WHO na rotavirové infekce zemře každý rok okolo 215 000 dětí.

Obrázek jater, okolo sedí vědci, zkoumající je lupou, někteří sedí u počítače. Hepatitida B.

Hepatitida B

Hepatitida B, neboli žloutenka typu B, je virová nemoc, proti které nás chrání očkování. Může způsobit cirhózu či zhoubný nádor jater.

Muž trpící bolestí hlavy z důvodu meningokokové nákazy.

Meningokokové nákazy přenášejí mikroby, ktoré se rozdělují na několik typů a všechny nás mohou významně ohrozit na životě.

Vyděsená žena se drží za tvář.

Příušnice

Příušnice jsou onemocnění způsobené virem, který patří do skupiny Paramyxoviridae, a může se jimi nakazit pouze člověk.

Ilustrace šťastných lidí s ochranou před napadením viry a bakteriemi. Dobrá imunita

Imunitní systém je mechanismus, který zajišťuje ochranu těla před škodlivinami, a to jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního.

Žena sedí na pohovce, má chřipku.

Chřipka

Chřipka nebo nachlazení? V článku se dozvíte, jaký je mezi těmito nemocemi rozdíl a taky proč je důležité se proti chřipce naočkovat.

Lékař intenzivní péče vyšetřuje intubovaného pacienta na oddělení intenzivní péče.

Bakterie Haemophilus influenzae typ b je původcem řady onemocnění. Některá z nich mohou vést i ke smrti. Očkováním se jim dá předejít

Těhotná mladá žena hladí své břicho. Má brýle a džínové rifle.

Zarděnky

Zarděnky jsou infekční onemocnění, které má většinou lehký průběh. Není jej však radno podceňovat, rizikem jsou především pro těhotné ženy.

COVID-19

Zapomínáme na rutinní očkování během pandemie? Přestože se často skloňuje COVID-19, neměli by jsme zapomínat ani na ostatní nemoci.

Nazální vakcína v modré rukavici.

Vývoj vakcín proti koronaviru nekončí. Jednou z alternativ je nazální vakcína, kterou si můžeme jednoduše představit jako sprej do nosu.

Ilustrace zobrazující mladých lidí jak čekají na očkování.

Mnoho mladých lidí váhá, zda se nechat očkovat proti COVID-19. Připravili jsme 7 argumentů, proč je očkování mladých důležité.

Ilustrační fotografie zobrazující vícero láhviček a stříkaček představující různé typy očkovacích látek.

Jaké známe typy očkovacích látek? Podle toho, jaká technologie se zvolí při tvorbě vakcin, dělíme je do více skupin.

Fotografie ampulek vakcíny proti COVID-19.

Jak se objevují další vakcíny proti COVID-19, roste zájem o možnost si vybrat tu nejlepší. Porovnávat je ale nelze tak snadno, jak se zdá.

Ilustrace zobrazuje dvě hlavy. V středě se nachází vakcína, v jedné hlavě je otazník a v druhé háček.

Nežádoucí účinky vakcín jsou široce diskutovaným tématem, ale je to něco, s čím musíme počítat i u každé jiné léčivé látky. Z toho co doposud víme, jsou nové mRNA vakcíny reaktivnější než jiné vakcíny.

Ilustrace šesti různých ampulek s vakcínou.

Tento článek nabízí přehled, jak se v různých typech vakcín vyznat a jaké jsou mezi nimi rozdíly, například v principu fungování, světové distribuce, bezpečnosti, účinnosti či rizika vedlejších účinku.

Ilustrace výzkumníků a lékařů bojujících s virem.

Vakcína proti nemoci COVID-19 je po roce od vypuknutí pandemie tématem, které převažuje v médiích nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Jak vznikají mýty o vakcíně a jakou hrozbou je jejich šíření? Jaká je aktuální situace schvalování vakcíny?

Ruce v modrých lékařských rukavicích nabírající očkovací látku.

Podle výzkumu iniciativy Medici PRO Očkování si 41 % dotázaných pediatrů všimlo od začátku koronavirové pandemie změny očkovacích návyků.

Videa o nemocích